30 Mayıs 2013 Perşembe

Güneş Kreminiz Hazır Mı?

Be sene yaz bir geldi bir gelmedi derken güneşin zararlı etkileri yüzünü göstermeye başladı. Ben hassas bir cilde sahip olduğum için güneşten çooook çabuk etkileniyorum. Hatta son 2 yıldır güneşi görünce kaşınmaya başlıyorum :(
Hal böyle olunca doktora başvurmuştum ve sıkı sıkı tembih etti güneş kremi kullanmam için. 
cildimiz o kadar hassasmış ki bilgisayar başına geçmeden önce bile güneş kremi sürmemiz gerekiyormuş.
Minik bir araştırma yapıp güneş kremi için tercihimi SOLANTE'den yana kullandım.
Bu ürün akneli ciltler için özel yapılıymış ayrıca kapatıcı özelliği de var. Yani güneş kreminizi sürüp üzerine pudra sürmenize gerek kalmıyor. Zaten yaz aylarında sıcaktan makyaj yapamıyorum normalde ama bu ürün sayesinde bir nevi çözüm bulmuş oldum :)
Ben çok memnun kaldım. Sivilcelenme vs yapmadı ayrıca gerçekten de kapatıcı kullanmışsınız gibi duruyor. Kremi uyguladıktan sonra ben pek anlamadım başta ama kardeşim "bu ne yaa bu sıcakta ne pudraya batmış da gelmişsin" deyince çaktım durumu :)
Kremi eczanelerde bulabilirsiniz ben 75 TL ye aldım kampanyalı fiyat olduğunu söyledi bayan. internette araştırdım daha uygun fiyata da var aşağıda bağlantı paylaştım ve kremin bilgileri de bulunmakta..
yeni bir yazıda görüşmek dileğiyle.. :)" Solante Acnes Tinted Spf50 150ml


 Bu ürün akneli ve akneye eğilimli olan ciltlerin güneşten mümkün olan en geniş şekilde korunmasını sağlarken. Aknenin giderilmesine de destek sağlar. aynı zamanda renkli(tinted) yapısı sayesinde kapatıcı etki yapar. Kamufle eder. Yağsız ,hipoalerjenik suya dayanıklı formül..
Bir üründe birden fazla özellik:

1- Çok yüksek düzeyde UVA/UVB koruması

Modern ve stabil formulasyonu ile mümkün olan en geniş UVA ve UVB koruyuculuğu sağlar.

2- Antimikrobiyel etki

Akne oluşuma neden olan bakteri ve mantarların yok edilmesine yardımcı olur.

3- Spesifik etki

Epilop bitki ekstresi cildin sebum üretimini dengeler ve yeni aknelerin giderilmesine yardımcı olur.
Fitosteroller akneye bağlı enflamasyonu sınırlarken salisilik asit de cildin yenilenmesine ve sivilce oluşumunun engellenmesine yardımcı olur.

4- Matlaştırıcı etki

Aşırı yağ üretimi akneli ciltler için her zaman sorundur. Bu üründe bulunan yağ emici pudralar, ciltteki fazla yağın emilmesini sağlayarak yağlı görünümünü engeller. Gün boyu rahatlık, temiz ve güzel bir cilt görünümü sağlar.

5- Anti-aging /Antioksidan Etki

Güneş ışınları serbest oksijen radikalleri oluşturarak cilt hücrelerinin genetik yapısını bozar. cilt üzerinde bulunan akne gibi sorunlar güneşin bu etkilerinin daha belirgin olarak açığa çıkmasına neden olur. Solante Acnes benzersiz formülü ile serbest oksijen radikallerinin bertaraf edilmesine yardımcı olur. Böylece, bir taraftan ciltte leke ve hasar oluşumu önlemeye yardım ederken, diğer taraftan da benzersiz anti-aging etki elde edilir.

6- Ultra nemlendirici


Nemlendirici, yumuşatıcı özelliği ile cilde tazelik, canlılık ve ipeksi bir yumuşaklık hissi verir.

Kullanımı:
Güneşe çıkmadan 15 dk önce uygulanır. Her ne kadar " Günde bir kez" kullanılabilecek şekilde ileri lipozomal teknoloji ile üretilmiş ise de Avrupa, Amerika ve Avustralya otoritelerinin tavsiyelerine uygun olarak bütün güneş koruyucu ürünlerinin her 3-4 saatte bir uygulanması,özellikle aşırı terleme, yüzme, kurulanma gibi fiziksel aktivitelerden sonra tekrarlanması tıbbi ve etik olarak doğru olan kullanma yöntemidir.    "
makyaj sepetimHiç yorum yok:

Yorum Gönder